Apartament Mechelinki - Blog

Wyjazd nad morze atrakcyjny o każdej porze roku

Wyjazd nad morze atrakcyjny o każdej porze roku

Wyjazd nad morze to dla wielu znad obowiązkowy punkt na urlopowej liście zadań do wykonania.
Już pod koniec sezonu w pracy zaczynamy planować nad wymarzony urlop, myśleć dokąd pojedziemy, co będziemy robić. Wielu z nas myśli o wyjeździe nas morze jedynie latem, co bowiem robić tam w inne pory roku, np. zimą?

Okazuje się, że polskie morze ma nam do zaoferowania o wiele więcej niż przypuszczamy. Gdzie można wybrać się o każdej porze roku i spędzić niezwykle ciekawie czas? Na pełne emocji wakacje niezależnie od pogody zaprasza nas Trójmiasto. Gdy jest ciepło można oczywiście opalać się na plaży, kąpać w morzu czy uprawiać sporty wodne. Gdy jest nieco chłodniej możemy spacerować po Molo w Sopocie czy tym mniejszym w gdyńskim Orłowie, przechadzać się po gdyńskim porcie, zwiedzając zacumowane tam statki.

W cieplejszy dzień warto wybrać się do ZOO w dzielnicy Oliwa w Gdyni. Możemy zwiedzać również Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Akwarium Gdyńskie, dwór Artusa. W Gdańsku warto zrobić sobie zdjęcie przy pomniku Neptuna oraz wybrać się w rejs na półwysep i zobaczyć pomnik Bohaterów Westerplatte. To piękne miasto o bogatej historii zachwyca bez względu na pogodę.

Jeśli jednak aura naprawdę nie będzie nas rozpieszczać, postawmy na rozrywkę i kulturę: wybierzmy się na koncert do Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, gdyńskiego Teatru Muzycznego, zróbmy zakupy w jednej z okolicznych galerii, w tym w Galerii Bałtyckiej, Centrum Handlowym Manhattan, Centrum Handlowym Matarnia, Galerii Klif, Centrum Handlowym Riviera czy CH Batory.

Pamiętajmy, że spacer po plaży jest możliwy o każdej porze roku, nawet zimą. Plaża pokryta śniegiem prezentuje się wyjątkowo. A co z zakwaterowaniem? Nocleg nad morzem bez trudu znajdziemy o każdej porze roku, oczywiście w sezonie musimy rezerwować pobyt nieco wcześniej, gdyż w czasie wakacji urlopowiczów jest o wiele więcej. Gdzie znaleźć zakwaterowanie nad morzem?

Czekają na nas oczywiście hotele o różnym standardzie, rodzinne pensjonaty oraz kwatery prywatne. Jeśli jednak potrzebujemy rozwiązania wygodnego ale w atrakcyjnej cenie, wybierzmy apartament Mechelinki na wynajem. To nowa ale bardzo popularna opcja na przyjemny nocleg: wynajmujemy samodzielne mieszkanie, które pozwoli nam poczuć się na wakacjach w pełni swobodnie. To doskonała opcja dla rodzin z dziećmi oraz w przypadku podróży służbowych