Apartament Mechelinki - Blog

Wakacje nad morzem bez tłoku - gdzie pojechać, by uniknąć nadmiaru turystów?

Wakacje nad morzem bez tłoku - gdzie pojechać, by uniknąć nadmiaru turystów?

Każdy chce odpocząć, ale nie każdy potrafi cieszyć się urlopem w zatłoczonych miejscach. Jeśli szukasz wskazówek co do tego, jak zorganizować wakacje nad morzem bez tłoku – jesteś w dobrym miejscu. Dzisiaj pochylimy się nieco bardziej nad tym tematem. Od razu trzeba jednak zaznaczyć, że unikanie tłumów podczas podróży nie jest łatwe. Żyjemy w czasach, które epoką nadmiernej turystyki, więc nic dziwnego, że różne obszary turystyczne mogą być bardzo zatłoczone. Dlatego rozsądnie jest pomyśleć zawczasu o tym, co chcesz robić i zaplanować wakacje, zanim jeszcze spakujesz walizki. Oto kilka naszych najważniejszych wskazówek, jak unikać tłumów podczas podróży i faktycznie cieszyć się wakacjami bez stresu.

Wakacje nad morzem bez turystów - planuj z wyprzedzeniem!


Nasza wskazówka numer jeden, jeśli chcesz uniknąć tłumów i marzą Ci się wakacje nad morzem bez turystów - to planowanie z wyprzedzeniem jest podstawą. Pomyśl o tym:
  • co chcesz zobaczyć,
  • co chcesz robić.

Jeśli planujesz odwiedzić mocno popularny punkt turystyczny, jak Trójmiasto czy Reda - przygotuj się na tłumy. Oczywiście możesz do tego podejść w nieco sprytniejszy sposób, rezerwując nocleg nie w samym Gdańsku, czy Sopocie – ale w miejscowości sąsiedniej, jak Mechelinki. Weź też pod uwagę, że w weekendy i popołudnia będzie bardziej tłoczno. Efekt „weekendu”, który omówimy nieco później, jest również uwzględniony w naszych codziennych przewidywaniach dotyczących tłumów. Dlatego właśnie dostosuj odpowiednio swoje plany urlopowe, a będziesz mieć większe szanse na wakacje nad morzem bez tłoku.

Wakacje nad morzem bez tłoku - przybądź wcześniej i ciesz się prywatnością na wakacjach


Ludzie mają tendencję do spokojnego spędzania czasu na wakacjach. Oznacza to, że śpią, często jedzą obfite śniadanie lub ogólnie mówiąc wszystko robią, wolniej niż zwykle. Jeśli wybrałeś miejsce dość kameralne i ustronne, jak Mechelinki – już zwiększyłeś swoje szanse na udane wakacje bez tłumów, ale musisz też pamiętać i o innych aspektach, aby czerpać z nich jak najwięcej przyjemności. Na przykład, jeśli wybierasz się na rejs - statki wycieczkowe mogą przybywać wcześniej, by wpuścić pasażerów, jeśli będziesz wtedy na miejscu, masz nie tylko większe szanse na uniknięcie większych tłumów, ale też na lepsze miejsce na pokładzie. Chcesz zwiedzić latarnie? Jeśli spojrzysz na Mapy Google, które pokazują, takie i inne atrakcje – od razu widać, że największe tłumy są tam w ciągu dnia, a poranki są zawsze mniej zatłoczone. Poranki są zawsze dobre dla osób, które chcą wiedzieć gdzie pojechać nad morze by uniknąć turystów. Jeśli jesteś wystarczająco wcześnie, możesz nawet cieszyć się podziwianiem widoków, o których inni podróżnicy mogą tylko pomarzyć – jak wschód słońca na morzu.

Unikaj tłumów - zarezerwuj bilety z wyprzedzeniem


Kolejki to jedna z największych uciążliwości podczas podróży. Jest to równocześnie tego rodzaju irytacja, której można łatwo uniknąć. Kup bilet czasowy do swojego ulubionego celu turystycznego i dzięki temu nie stracisz cennego czasu na czekanie na możliwość zakupu biletu. Większość głównych atrakcji turystycznych w Trójmieście i okolicach oferuje tego rodzaju usługi. Wiele z nich można znaleźć online, wystarczy się nieco rozejrzeć. W ten sposób unikniesz nie tylko tłumów, ale i stresu – dojeżdżając do wielu atrakcji z ustronnych Mechelinek, zapewniających przyjemny nocleg i dużo prywatności.

Wakacje nad morzem bez turystów – urlop poza sezonem


Oczywiście, że szczyt sezonu przynosi nad polskie morze wspaniałą pogodę, ale cóż - wraz ze wspaniałą pogodą nadchodzą wielkie tłumy. Szczyt sezonu rozpoczyna się na początku lipca i trwa do końca sierpnia. W szczycie sezonu odbywają się wakacje i oznacza to, że rodziny mają możliwość podróżowania, czego zwykle nie mają podczas innych miesięcy. Owszem – wakacje nad morzem bez tłoku poza sezonem to chyba najprostszy sposób na uniknięcie tłumów, ale jeśli nie chcesz rezygnować z najlepszych warunków pogodowych, bądź też wybierasz się na rodzinne wakacje i nie możesz sobie pozwolić na takie poza sezonem – ustronne miejsca, takie jak Mechelinki są idealnym wyborem i równocześnie gotową odpowiedzią na pytanie gdzie pojechać nad morze by uniknąć turystów. Tutaj jednak mała uwaga, do której obiecaliśmy wrócić już wcześniej. Otóż w szczycie sezonu lub nie, weekendy są bardziej zatłoczone niż dni powszednie. To znowu ze względu na możliwość podróżowania - ludzie nie idą do pracy, mogą podróżować. To takie proste. Oznacza to, że widzisz w tym czasie większy tłok, więcej wycieczkowiczów. Jednodniowi wycieczkowicze to zazwyczaj turyści krajowi, a także osoby na dłuższych weekendowych wycieczkach. Ma to sens, ponieważ trzydniowa wycieczka obejmująca weekend wymaga tylko jednego dnia wolnego. Ponieważ większość Polaków ma od 20 do 26 dni urlopu rocznie, można sobie wyobrazić, że weekendy są zwykle bardziej zatłoczone niż dni powszednie. Jeśli więc chcesz się wyrwać tylko na kilka dni, by odpocząć i masz taką możliwość – celuj raczej w dni powszednie, aniżeli weekendowe wakacje nad morzem bez turystów one nie będą na pewno.

Czas na Mechelinki, czyli alternatywne miejsca docelowe


Reda, Gdańsk, Gdynia, Sopot – wszystkie one mają najbardziej znane atrakcje turystyczne. W związku z tym, goszczą też zawsze więcej turystów. Dlatego wśród osób, które wolą uniknąć tłumów, coraz bardziej atrakcyjne są różnego rodzaju alternatywne kierunki, jak znajdujące się w pobliżu powyższych kurortów turystycznych Mechelinki. Dodatkową korzyścią wyszukiwania takich kierunków na wakacje nad morzem bez tłoku jest geograficzne rozpowszechnianie turystyki. W ten sposób turyści będą mogli zobaczyć nowe miejsca, a obciążenie głównego celu podróży zmniejszy się. Jeśli więc zastanawiasz się właśnie nad znalezieniem odpowiedzi na pytanie: gdzie pojechać nad morze by uniknąć turystów, powinieneś podążać właśnie takim tokiem myślenia. Z pewnością wspaniale odpoczniesz, zaoszczędzisz, a równocześnie nie będziesz musiał rezygnować z najpiękniejszych, letnich dni i skorzystania z najsłynniejszych atrakcji, równocześnie odkrywając te mniej znane, jakich Mechelinki mają naprawdę sporo do zaproponowania. Jeśli przekonaliście się Państwo do tego miejsca, zapraszamy do naszego apartamentu w Mechelinkach, który posiada wszelkie udogodnienia i znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji!