Apartament Mechelinki - Blog

Top 5 atrakcji, które warto zwiedzić w Trójmieście i okolicy

Top 5 atrakcji, które warto zwiedzić w Trójmieście i okolicy

Top 5 atrakcji, które warto zwiedzić w Trójmieście i okolicy
Zastanawiasz się czy i dlaczego warto odwiedzić Trójmiasto? Trójmiasto i jego okolice – z
Mechelinkami na czele idealne miejsce na wakacyjny wypad z wielu powodów. W tym miejscu chcemy się przejrzeć tym najważniejszym, ale warto podkreślić, że jest znacznie więcej tego co warto zwiedzić w Trójmieście – tutaj absolutny początek i podstawowa inspiracja, z której warto skorzystać
planując swój wypad w tamte strony.

#1 Centrum Gdańska – robi wrażenie!
Chyba nie ma osoby, która byłaby w Gdańsku i nie zaliczyłaby klasycznego spacerowego szlaku tamże. Zacząć warto od Złotej Bramy, przechodząc przez Długi Targ, aż kierując się w stronę tak zwanej Zielonej Bramy.
Co koniecznie warto zobaczyć w trakcie spaceru?
● Dwór Artusa,
● Wielka Zbrojownia (od strony ul. Piwnej),
● Bazylika Mariacka z kopią Sądu Ostatecznego Memlinga,
● Bursztynowy Ołtarz w kościele św. Brygidy,
● uliczki: Mariacka, Chlebnicka, św. Ducha.
Oczywiście to podstawowy pomysł na taki spacer – możliwych wariacji jest dużo więcej, dlatego z całą pewnością każdy znajdzie tą najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb.

#2 Kamienna Góra w Gdyni
Kolejnym miejscem „must see” w Trójmieście jest Kamienna Góra znajdująca się w Gdyni. Dzielnica Gdyni, w której się znajduje ma nazwę właśnie wziętą od tej góry. Najlepsze jest to, że przechodząc tą trasą można w jej trakcie spędzić naprawdę przyjemny czas, którego absolutnym ukoronowaniem jest taras widokowy, z jakiego można podziwiać wspaniałości – w tym północną część miasta Gdynia,
port w Gdyni, ale widać też i całą Zatokę Gdańską. Gdy będziesz już w Gdyni przyjdzie czas i na inne atrakcje Trójmiasta – koniecznie też zahacz o gdyńskie akwarium, Wzgórze św. Maksymiliana, czy też
Muzeum Marynarki Wojennej.

#3 Klif w Orłowie i Kępa Redłowska
Jeśli jeszcze zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Trójmieście - pozostańmy w Gdyni – gdzie znajduje się Klif w Orłowie i Kępa Redłowska. To niesamowicie piękne miejsce na mapie Trójmiasta, którego po prostu nie można przeoczyć będąc tam. Od orłowskiego molo, przez morenowy Klif mający 650 m długości, aż po same kawiarenki, których w tym miejscu nie brakuje. Po prostu raj dla miłośników przyrody i malowniczych miejsc. W okolicy znajduje się także Domek Żeromskiego i wiele innych atrakcji, dzięki którym można stworzyć wspaniałe wspomnienia. Warto jeszcze poświęcić kilka słów na samo molo w Orłowie, które jest naprawdę przepiękne – bez względu na to, czy jest się tam przy wschodzie, czy zachodzie słońca. Liczy sobie 180 metrów – więc wymiary nie są imponujące, ale zdecydowanie warto się po nim przespacerować. Zwłaszcza te okolice zostaną docenione przezrodziny z dziećmi i miłośników fotografii.

#4 Sopot pełen atrakcji
Skoro mowa o Trójmieście – to nie można zapomnieć o Sopocie, który również stanowi kompleksową odpowiedź na to, co warto zwiedzić w Trójmieście. Cały jest wręcz usiany atrakcjami i miejscami do zobaczenia, także aby nie pominąć tych najważniejszych – zebraliśmy je wszystkie w jednym miejscu.
Ulica Bohaterów Monte Casino – pełna sklepików, ogródków, ciekawostek – jest idealna na początek. Krzywy Domek w Sopocie – koniecznie trzeba go zobaczyć, gdyż jest niesamowity i unikalny. Plaża i Promenada w Sopocie – nie mają sobie równych. Opera Leśna – kawał muzycznej historii naszego kraju na wyciągnięcie ręki. Ciekawy architektonicznie Zakład Balneologiczny – również wart zobaczenia.

#5 Mechelinki
Atrakcje Trójmiasta – na tym morze polskie się nie kończy. Warto czasem wybrać się nieco dalej, by docenić uroki tak kameralnych miejscowości jak Mechelinki. Co najlepsze – zatrzymując się tam można cieszyć się większą prywatnością i lepszymi cenami niż w Trójmieście, ale równocześnie mając do Trójmiasta łatwy i szybki dostęp. Tutaj warto zwrócić uwagę na Mechelinki Apartament –
nowoczesny, komfortowy, w pełni wyposażony, w świetnej lokalizacji. Co ważne sprawdzi się idealnie o każdej porze roku – nie tylko w szczycie sezonu, można go mieć w naprawdę konkurencyjnej cenie. Jeśli chodzi o same Mechelinki – również atrakcji nie brakuje. Piękna szeroka plaża, niesamowita fauna i flora i wiele więcej. To wszystko dostaniesz decydując się na wakacje w tych okolicach.