Apartament Mechelinki - Blog

Mechelinki - Pełna wygoda i relaks nad polskim morzem.

Mechelinki - Pełna wygoda i relaks nad polskim morzem.

Urlop nad Bałtykiem dla wielu z nas jest niejako ukoronowaniem całego roku, który spędziliśmy w pracy lub wypełniając inne obowiązki. Jeśli szukasz miejsca, gdzie spędzisz wyjątkowe wakacje nad polskim morzem, wybierz Mechelinki. To niewielka miejscowość, zlokalizowana nad samym Bałtykiem, na drodze z Gdyni do Redy. To kameralny kurort nadmorski, proponując wczasy dla każdego: dla singla, zakochanych, rodzin z dziećmi oraz grup znajomych. Mechelinki, mimo że niewielkie, proponują turystom cały szereg atrakcji.

Na pierwszym miejscu są oczywiście piaszczyste plaże, które umożliwiają błogie opalanie się ale i przyjemne spacery brzegiem morza. Mechelinki oferują piękne plaże, gdzie oddasz się leniwemu odpoczywaniu w słońcu ale i spędzisz czas aktywnie, np. uprawiając jogging czy grając w siatkówkę plażową ze znajomymi. Piękne plaże w Mechelinkach to także raj dla dzieci, które uwielbiają bawić się w piasku.

Dla zakochanych to także idealna sceneria do podziwiania romantycznych zachodów słońca… Gdy zejdziecie z plaży, Mechelinki proponują szereg urokliwych lokali, gdzie można miło spędzić czas. Prym wiodą oczywiście tawerny i smażalnie, serwujące świeże ryby prosto z rybackiego kutra. Ryba nigdzie nie smakuje tak, jak nad morzem. Z tym stwierdzeniem zapewne zgodzi się każdy amator tej potrawy. Warto poświecić czas na zwiedzanie okolic Mechelinek.

Wokół miasteczka znajduje się Rezerwat Przyrody Mechelińskie Łąki, obejmujący ochroną wyjątkową faunę i florę tych terenów. Z molo z kolei doskonale widać zabytkową, niemiecką torpedownię, która intrygująco i dość tajemniczo prezentuje się o zachodzie słońca… No właśnie, a co robić w Mechelinkach wieczorami? Możemy spędzać je, jedząc smaczną kolację, bawiąc się w licznych lokalach z muzyką (również na żywo!) lub zdecydować się na relaksujący, nocny spacer po plaży.

Choć zwykle wybieramy się nad morze latem, ewentualnie wiosną, Mechelinki warto odwiedzić o każdej porze roku. Jesień sprzyja przyjemnym spacerom i rowerowym przejażdżkom po okolicy. Zimą powietrze nad morzem jest wyjątkowo rześkie: i bardzo zdrowe. Wyjazd do Mechelinek może być ciekawym pomysłem na spędzenie ferii zimowych czy Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra.

W Mechelinkach nietrudno znaleźć komfortowy nocleg. Czeka tu wiele przyjemnych miejsc noclegowych, dostępnych w atrakcyjnych cenach. Ten kameralny kurort oferuje relaks na najwyższym poziomie: w pięknych okolicznościach przyrody ale i z dala od tłumu turystów. Tego właśnie szukasz? To świetnie, Mechelinki czekają na Ciebie!