Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/srv32758/domains/mechelinki.com/public_html/inc/functions.php on line 15
Krzyż poświęcony ofiara morza

Apartament Mechelinki - Blog

Krzyż poświęcony ofiara morza

Krzyż poświęcony ofiara morza

Piękny żelazny Krzyż stylizowany na kotwice  stoi okolo 50 metrow od Cyplu Rewskiego (zwanego  przez mieszkańców Szperkiem). Krzyż stoi w tym miejscu od 2004 roku, powstał aby uczcić najbardziej zasłużonych ludzi dla morza.

  Krzyż jest najbardziej charakterystycznym miejscem w całej Rewie.By do niego dojść trzeba się przejść deptakiem gdzie jest Aleja Ludzi Zasłużonych Morzu. Są to tablice mosiężne w kształcie rozy wiatrow z nazwiskami. 

Aleja jest wciąż rozbudowywana są na niej ławki i stojaki na rowery. Rewa jest piękną nadmorska miejscowością nalezy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.Jednym z najpiękniejszych miejsc jest klimatyczny cypel, który wychodzi w morze, a jednocześnie oddziela wody wód Zatoki Gdańskiej od wód Zatoki Puckiej.

Jest tu dużo szkółek surfingu, windsurfingu i kitesurfingu. Gdy wieje wiatr można podziwiać z przyjemnością z pięknej plaży latawce kitesurfingu. W Rewie są również restauracje, smażalnie ryb i kawiarenki z letnimi ogródkami. W Rewie istnieje  możliwość kupienia świeżej ryby prosto z kutra i przyrządzic ja samodzielnie.

Miejscowość ta zachowała wiele elementów starej wioski rybackiej i jest coraz bardziej znana wśród Polskich i zagranicznych turystów.