Apartament Mechelinki - Blog

Jeśli marzy się nam relaksujący ale i ciekawy wyjazd, warto zdecydować się na wakacje w Trójmieście.

Jeśli marzy się nam relaksujący ale i ciekawy wyjazd, warto zdecydować się na wakacje w Trójmieście.

Wiele osób wyjazd nad morze uważa za nudny, co bowiem może być pasjonującego w wielogodzinnym leżeniu na plaży i następnie opatrywaniu skóry po zbyt intensywnej kąpieli słonecznej.

Spokojnie morze to nie tylko plaża i opalanie. Wyjazd na wybrzeże może okazać się pełnym wrażeń urlopem. Warto tylko dobrze go zaplanować. Jeśli marzy się nam relaksujący ale i ciekawy wyjazd, warto zdecydować się na wakacje w Trójmieście. To niezwykle interesujący region naszego kraju, z bogatą historią, wieloma zabytkami oraz atrakcjami dla turystów.

Trójmiasto to trzy wyjątkowe miasta, każde z nich jest inne i oferuje inny rodzaj atrakcji. Gdynia to znane i cenione miasto portowe, dawniej ważny punkt w transporcie krajowym i międzynarodowym. Dziś również nim jest, a dodatkowo pełni funkcję ośrodka kulturalnego, naukowego oraz jest prawdziwą turystyczną perełką nad Bałtykiem. W Gdyni warto zobaczyć nabrzeże portowe, gdzie cumują znane statki, w tym Dar Pomorza oraz okręt wojenny ORP Błyskawica.

Można je zwiedzić i przekonać się, jak wyglądają w środku. Poza portem, w Gdyni znajdują się również ciekawe muzea oraz wiele miejsc dla wielbicieli mocniejszych wrażeń, w tym parki rozrywki, parki linowe i parki trampolin. Nie zapominajmy oczywiście o pięknych miejscach na długie spacery.

W Gdyni należą do nich molo w Orłowie oraz Kępa Redłowska. Niedaleko znajduje się niewielki ale jakże znany Sopot. To miasto typowo turystyczne, ceniony kurort oferujący rozrywkę i wypoczynek dla każdego. Nie można wyjechać z Sopotu bez przespacerowania się po Molo czy ulicy Bohaterów Monte Cassino. A może jednak Gdańsk? Tak także czeka na nas wieje ciekawych miejsc i zabytków, w tym Dwór Artusa, zabytkowy Żuraw, pomnik Bohaterów Westerplatte i oczywiście pomnik Neptuna.

Gdzie zatrzymać się na nocleg? Możemy wybrać hotel w centrum Gdańska, kameralny pensjonat nad brzegiem morza, wygodny apartament Mechelinki lub niedrogą kwaterę prywatną. Mnogość rozwiązań pozwoli na wybrać to, które najbardziej spełnia nasze oczekiwania. Będąc w Trójmieście warto urządzać sobie wycieczki do okolicznych miejsc, w tym na Hel.

Ciekawą formą urozmaicenia urlopu jest również rejs promem do Skandynawii. Odbywają się one z gdyńskiego portu. Możemy popłynąć z niego do Danii oraz Szwecji. Podróż zwykle odbywa się w nocy, a w ciągu dnia zwiedzamy miejsce docelowe z przewodnikiem.