Apartament Mechelinki - Blog

Jak spędzić urlop nad polskim morzem

Jak spędzić urlop nad polskim morzem

Wiele osób woli wakacje za granicą od tych, spędzanych w kraju. Czy jednak wiemy, jak piękne miejsca opuszczamy na rzecz zwiedzania tych odległych? Na uwagę zasługuje polskie morze. Choć nie należy ono do najcieplejszych jest miejscem, które warto odwiedzić w czasie swojego urlopu.

Nad Bałtykiem znajduje się wiele kurortów, mniejszych i większych, spośród których na pewno znajdziemy idealny dla siebie. Jeśli planujesz spędzić relaksujący ale i ciekawy urlop nad morzem: wybierz się do Trójmiasta. Każde z miast ma wiele do zaoferowania swoim gościom. W Gdyni czeka na nas wiele atrakcji, w tym port, nabrzeże z zacumowanymi statkami do zwiedzania, w tym Darem Pomorza oraz ORP Błyskawica, Akwarium Gdyńskie, ZOO w dzielnicy Oliwa, Centrum Nauki Experyment, JUMPCITY: miasteczko trampolin i wiele więcej.

Warto wybrać się na spacer brzegiem morza od Kępy Redłowskiej aż po molo w Orłowie. W Sopocie warto także zobaczyć Molo, w tym wypadku najdłuższe w kraju, Krzywy Domek oraz ulicę Bohaterów Monte Cassino. W Gdańsku czekają na nas innego typu atrakcje, w tym zabytki: Dwór Artusa, pomnik Neptuna, Pomnik Bohaterów Westerplatte, zabytkowy Żuraw, Bazylika Mariacka czy nowoczesne Muzeum II Wojny Światowej. Z Trójmiasta może również uczynić bazę wypadową, np. na Hel ale i za granicę: z Gdyni kursują bowiem promy do Skandynawii. Jeśli chodzi o zakwaterowanie w czasie naszych wakacji, mamy wiele opcji do wyboru.

Najpowszechniejsza to wynajęci pokoju w pensjonacie czy hotelu, można zdecydować się również na kwaterę prywatną. Rozwiązaniem nowoczesnym, które w ostatnim czasie bardzo zyskuje na znaczeniu jest wynajmowania apartamentów w celach turystycznych. Nowoczesne mieszkania, takie jak apartament Mechelinki, to ciekawa i niedroga alternatywa dla hoteli. To rozwiązanie, którego zalety na pewno docenią osoby podróżujące w parze ale i całą rodziną.

Apartament do wynajęcia do także idealna opcja na podróż służbową. Będąc nad polskim morzem warto zjeść smaczną rybę, wybrać się na kolacje do lokalu z muzyką, pobawić się na koncercie plenerowym. Obowiązkowo musimy także zakupić pamiątki z wyjazdu: dziecku na pewno spodoba się pluszak w marynarskiej czapce, zakochana dziewczyna uraduje się z bransoletki z bursztynu, którą wybrał dla niej ukochany. Jeśli planujesz urlop, zastanów się nad wyjazdem nad polskie morze: na pewno nie będziesz się nudzić!