Apartament Mechelinki - Blog

Gdzie wybrać się nad morze z psem - puste plaże blisko Gdyni

Gdzie wybrać się nad morze z psem - puste plaże blisko Gdyni

Nie ma nic lepszego niż spędzenie dnia na plaży z najlepszym kumplem – psim przyjacielem. Gra we frisbee, jogging nad wodą i tak dalej! Trzeba jednak pamiętać, że dzień na plaży to nie spacer po parku. Od palącego słońca po silne przypływy, ostre muszle i gorący piasek - plaże to surowe środowisko naturalne, szczególnie dla psów. Należy więc wiedzieć, gdzie wybrać się nad morze z psem oraz znać wskazówki dotyczące bezpiecznego użytkowania plaży wspólnie z czworonogiem. Większość psów uwielbia plażę, ale spędzanie czasu na niej mogłoby być dla nich niebezpieczne, jeśli nie wiesz, na co zwracać uwagę. O ile na pytanie o to, gdzie pojechać z psem nad morzem można odpowiedzieć właściwie jednym słowem, bo znamy taką idealną miejscowość i są to Mechelinki. To już aspekt bezpieczeństwa jest nieco bardziej szeroki. Oto, co należy wziąć pod uwagę, zanim zaprosisz psa tego lata do wspólnych wakacji!

Słoneczne dni w Mechelinkach – jak zatroszczyć się o psa?


Jeśli spędziłeś trochę czasu na plaży, wiesz, jak łatwo można skończyć z bolesnymi oparzeniami słonecznymi. Możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, ale mimo Twój pies jest również zagrożony, zwłaszcza jeśli ma jaśniejsze umaszczenie lub lżejszą sierść. Psy mogą ulec oparzeniom słonecznym, tak, jak ludzie. Jeśli szykuje się dłuższy okres ekspozycji należy:
 • dbać o odpowiednie nawodnienia psa,
 • używać kremu z filtrem dla psów,
 • zapewnić pieskowi dostęp do cienia.

Jeśli pierwszy raz zetknąłeś się z pojęciem kosmetyku dla psa – spokojnie, każdy sklep zoologiczny powinien mieć wiele opcji kremów z filtrem. Puste plaże na wakacje z psem zachęcają do spędzania wspólnie czasu podczas słonecznych dni, musisz więc wiedzieć, iż w trakcie tych sielskich chwil musisz też uważnie obserwować swojego psa pod kątem oznak udaru cieplnego. Niektóre z objawów, które mogłyby wskazywać na taki stan zdrowia to: wymioty, biegunki, nadmierne dyszenie i ślinienie się oraz dostrzeżenie nieskoordynowanych ruchów. Pamiętaj więc, że nawet jeśli Tobie jest miło i przyjemnie (a na plaży w Mechelinkach masz to gwarantowane), Twój pies może się przegrzewać. Psy są bardziej podatne na udar cieplny, ponieważ nie mogą wydalać ciepła tak łatwo, jak my. Dlatego zabierając swojego pupila na plażę koniecznie dbaj o punkty wymienione powyżej, a na pewno spędzicie wspaniały urlop na wspólnych plażowych zabawach.

Puste plaże na wakacje z psem w Mechelinkach – zadbaj o psa


Skoro już o plaży mowa – tutaj też należy znać pewne wskazówki odnośnie do zachowania bezpieczeństwa, ale i kultury wobec innych wczasowiczów. Jeśli spacerujesz boso po plaży, a piasek jest za gorący, to dla Ciebie informacja, że psiakowi też może być za gorąco. Jeśli już wiesz gdzie wybrać się nad morze z psem i szykuje się piękna, słoneczna pogoda – musisz też wiedzieć jak uniknąć urazów łap. Zaleca się spacerowanie i bieganie nad wodą albo w miejscach, gdzie piasek jest chłodniejszy. Warto też zadbać o posiadanie dużego ręcznika, na którym pies może się położyć. Jeśli Twój pies jest tolerancyjny względem obuwia dla czworonogów, rozważ dodanie do jego letniej garderoby pary plażowych botków - będą one chronić go nie tylko przed gorącym piaskiem, ale także przed innymi ostrymi elementami, jakie mogą znaleźć się w piasku:
 • muszelki,
 • kamienie,
 •  

Natomiast, jeśli Twój pies bawi się zabawkami na plaży, regularnie je szczotkuj i unikaj tych, które mają głębokie rowki, w których może gromadzić się piasek.

Pływanie z psem w Mechelinkach – dużo frajdy!


Niektóre psy są naturalnymi pływakami. Inne, nie aż tak bardzo. Zanim pozwolisz swojemu szczeniakowi ścigać fale, upewnij się, że zwyczajnie sobie poradzi. Oceniając to – musisz wziąć pod uwagę czynniki takie jak na przykład:
 • doświadczenie psa w kontaktach z wodą,
 • rasa,
 • wiek,
 • forma,
 • umiejętności.

Dla przykładu weźmy buldoga francuskiego - jego ciało nie jest przeznaczone do pływania, natomiast spaniele są jednymi z najlepszych psich pływaków. Inna sprawa, jeśli zdecydowaliście się na wakacje w Mechelinkach, a na co dzień mieszkasz w mieście i Twój pies nigdy nie był nad morzem ani na basenie, musisz o tym pamiętać, To samo dotyczy starszego psa lub psa z problemami zdrowotnymi. Fale, prądy i wzburzone wody mogą być niebezpieczne dla każdego psa. Oczywiście nie ma co się bać na wyrost, po prostu pamiętaj o tych wskazówkach, a gdy już wiesz gdzie pojechać z psem nad morze i stanęło na Mechelinkach, sprawdź lokalną prognozę pogody, stosuj się do wszelkich oznaczeń na plaży i będą to na pewno wspaniałe wakacje. Możesz też założyć swojemu pupilowi specjalną psią kamizelkę ratunkową. Chociaż kamizelka ratunkowa nie zastępuje czujnego pilnowania psa, może być cenną drugą linią obrony. Niektóre modele są bardziej wytrzymałe niż inne, więc upewnij się, że kamizelka ma elementy unoszące się pod brzuchem, bokami i plecami. Wybierz jaskrawy kolor, aby Twój pies był dobrze widoczny i poszukaj kamizelki z solidnymi uchwytami na wypadek, gdybyś musiał wyciągnąć psa z wody. Dodatkowa wskazówka: w upalny dzień nie zakładaj kamizelki pieskowi na dłuższy czas, ponieważ może to doprowadzić do przegrzania.

Nocleg z czworonogiem, czyli gdzie pojechać z psem nad morze?


Pamiętaj, że wszystkie te wskazówki nie będą mogły być wykorzystane przez Ciebie w praktyce, jeśli okaże się, że wybrane zakwaterowanie nie jest przyjazne dla czworonogów. Tutaj chcemy jeszcze raz podkreślić, że Mechelinki to idealne miejsce, jeśli chodzi o piękne, puste plaże na wakacje z psem, a liczne formy noclegów przyjaznych również i dla zwierząt sprawią, że każdy właściciel znajdzie coś w sam raz dla siebie i swojego pupilka. Oczywiście najlepiej upewnić się co do tego, jeszcze przed rezerwacją zakwaterowania, a najpóźniej przed wyjazdem. Piesek na pewno również jest bardzo podekscytowany wizją wspaniałych wakacji ze swoim właścicielem – warto zrobić wszystko, byście wspólnie cieszyli się urlopem nad polskim morzem w pełni, bezpieczni i bez niepotrzebnych stresów. Z tymi wskazówkami będzie to na pewno dużo łatwiejsze do osiągnięcia – na pięknych, przestronnych plażach w Mechelinkach. Mechelinki apartament to miejsce przyjazne zwierzętom – zapraszamy wszystkich miłośników czworonogów ze swoimi pupilami!